Loader

Loading...

Kuru Filtreli Kombine Boya Kabini Çalışma Zamanları

Kuru Filtreli Kombine Boya Kabini Çalışma Zamanları

Kuru Filtreli kombine Boya kabin, dört çalışma aşamasına sahiptir

  1. Boyama zamanı,
  2. Flash-off zamanı,
  3. Kurutma zamanı,
  4. Soğutma zamanı,

Bu aşamalar; kumanda panosu tarafından kontrol edilmektedir.

  1. Boyama Zamanı

Kabin çalıştırıldığında boyama operasyonu ile çalışmaya başlar. Bu durumda, ısı ünitesinde sirkülasyon servo damperi kapalıdır. Isı ünitesi ihtiyacı olan havanın %100 ünü dışarıdan (atölye dışından) alır. Ön filtreden geçen hava, 20± 2 ºC (sıcaklık kumanda panosundan istenilen değere ayarlanabilir özellikte) sıcaklıkta, tavan filtrelerinden geçerek homojen bir akış ile kabin içine gönderilir. Kirlenen hava,kabin alt bölmesinde karşılıklı 2 taraftan emilip, kademeli filtrelerden geçirilerek dışarı (atölye dışına) atılır. .Boyama sırasında kabin içine basılan havanın nem değeri de kumanda panosundan ayarlanabilmektedir.

Kabin iç basınç  ayarı Frekans İnvertörler  ile yapılmaktadır. Kabin içinden alınan Basınç değerlerine göre sistem kendi basıncını otomatik ayarlamaktadır.

Filtrelerin doluluk kontrolü ise; Filtre Fark Basınç sivici ile sağlanmaktadır. Filtrelerin önüne ve arkasına konulan siviç hortumları sayesinde, filtrelerin tıkalı olup-olmadığını bilgisi Kumanda Panosu üzerinden izlenebilmektedir.

Filtrelerin dolu olduğu durumda hava geçiş basıncı azalacağından ekran üzerine uyarı işareti olarak gelmektedir

  1. Flash-off Zamanı

Kullanılan boyanın gerektirdiği kadar, dışarıdan (atölye dışından) alınan temiz hava, sirküle ettirilerek içerideki havanın tamamen temizlenir. Bu süre bitiminde, ısı ünitesinde, servo damper açılmalı ve kabin otomatik olarak kurutma pozisyonuna geçer. Otomatik kurutma pozisyonuna geçme kumanda panosundan iptal edilebilir,manuel olarak da ayarlanabili. Ayrıca Flash-off süresi kumanda panosu üzerinden de ayarlanabilir.

  1. Kurutma Zamanı

Isı ünitesi, sirküle ettirdiği havanın %90’nını kabin içerisinde %10’nunu ise dışarıdan (atölye dışından) taze hava alınır. Kabin sıcaklığı ve kurutma süresi istenilen değere kumanda panosu üzerinden ayarlanabilmektedir.

  1. Soğutma Zamanı

 Kurutma işlemi bittikten sonra, üç yollu motorlu vana sistemi ile ısıtıcı sistem  by pass konumuna geçer. Sirkülasyonu sağlayan servo damper kapanır ve egzoz ünitesi tekrar çalışmaya başlar. Soğutma aşamasında, kabin içerisine dışarıdan alınan taze havanın sirkülasyonu ile sağlanmaktadır. Tanımlanan sürenin sonunda, sistem otomatik olarak durur ve operator “ışıklı” olarak uyarılır. Bu iş için gerekli soğutma sistemi/çhiller ünitesi kullanılır.

 

SİZLERE HİZMET VERMEK İÇİN BURADAYIZ!

Bize ulaşmak için formu doldurmanız yeterli. Bilgileriniz bize ulaşır ulaşmaz yetkilimiz sizinle iletişime geçecektir.
Ailemize hoş geldiniz.

BİZE ULAŞIN