Loader

Loading...

KURUMSAL

1991 yılında kurulmuş olan VIG Makina Gebze'deki makine imalat tesislerinde yenilikçi ve teknolojik uygulamalarıyla sektöre hizmet vermeye devam etmektedir. Bütün VIG Boya sistemleri, ürünün boya ve yüzey işlem gereksinimlerini karşılayabilmek ve yüksek kaliteyi koruyarak ekonomik olarak uygun çözümler sunabilmek için müşteriye özel olarak tasarlanır.

Firmamızın Gebze, Kocaeli’de 8.200 m2 kapalı alan olmak üzere toplam 16.500 m2 makine imalat fabrikası bulunmaktadır. İzmir’de 1.300 m2’si kapalı alan olmak üzere toplam 2.500 m2’lik bir imalat fabrikası daha bulunmaktadır.

Yurt dışında EuroVIG adında Polonya’da bir şirketimiz daha bulunmaktadır. Bu şirketimiz üzerinden yurt dışına da hizmetler sunuyoruz. Buradaki ofisimiz Avrupa ayağımız olarak görev almaktadır ve bu ofis üzerinden servis hizmeti sağlanmaktadır.

Boya sistemlerinin en büyük önceliği boya işlemi sırasında ortaya çıkan boya partiküllerini filtreleyerek boyama işlemi için en uygun ortam ve koşulları sağlayabilmektir. Sulu filtreli kabinlerde boya çamurunu, santrifüj tekniği ile %95-100 oranında susuzlaştırılıp kuru bir şekilde alınmaktadır. Bu sayede yapılan filtreleme ile çevre kirliliğinin önüne de geçilmiş olmaktadır. Dış ortam koşullarından bağımsız olarak VIG Boya sistemleri; istenilen sıcaklık, hava akışı ve nem oranı sağlanarak yapılacak uygulamanın kalitesi garanti altına alınmaktadır.

VIG Makina genel çalışma konuları ise şunlardır;
• Yüzey Temizleme Sistemleri (Surface Cleaning System)
• Kataforez tesisi (Cataphoresis Facility)
• Konveyör sistemleri (Conveyor systems)
• Kumlama Kabini (Sand Blasting Booth)
• Robotlu Kumlama Kabinleri (Robotic Sand Blasting Booths)
• Robotlu Boya Kabinleri (Robotic Paint Booths)
• Boya Kabini / Boyahane İmalatı (Paint Shop Manufacturing)
• Yaş Boya Kabinleri (Wet Paint Booths)
• Endüstrilyel Fırınlar  (Industrial Ovens)

Bu tesislerin içinde Türkiye’nin tank hacimleri açısından en büyük kataforez tesisi firmamız tarafından kurulmuştur. Ayrıca Türkiye’nin ilk yerli robotlu kumlama tesisi de firmamız tarafından kurulmuştur.

Bu önemli işlerin devamı adına, kendi bünyemizde Ar-Ge birimimizi ve Ar-Ge üretim merkezimizi kurma çalışmalarına başlamış bulunuyoruz. Boya sistemleri ve kumlama sistemleri üzerinde yapılacak geliştirme faaliyetlerini Ar-Ge merkezimizde yapacağız. Robot teknolojisi ile donatacağımız bu tesiste, parçaların yeni teknolojilerle işlenmesi ve boyanmasıyla ilgili araştırmaları müşteri istekleri doğrultusunda gerçekleştirebileceğiz.

SİZLERE HİZMET VERMEK İÇİN BURADAYIZ!

Bize ulaşmak için formu doldurmanız yeterli. Bilgileriniz bize ulaşır ulaşmaz yetkilimiz sizinle iletişime geçecektir.
Ailemize hoş geldiniz.

BİZE ULAŞIN